vajíčková pomazánka s bylinkami

Vajíčková pomazánka s bylinkami

Přemýšlíte nad tím, jak zařadit volně rostoucí bylinky do své stravy? Chcete jíst o něco zdravěji a připravit i pro členy rodiny něco, co jim bude chutnat? Vajíčková pomazánka s bylinkami je výborná možnost, jak  s tím začít.

Je rychlá, levná a plná bylinek. Budete překvapeni, jak všem zachutná. Nejvhodnější čas pro její přípravu je jaro, ale můžete klidně bylinky obměnit a udělat si ji kdykoli.

Vajíčková pomazánka s bylinkami – ingredience

Budeme potřebovat:

  • 4 uvařená vejce na tvrdovajíčková pomazánka s bylinkami
  • 2 lžíce změklého másla
  • 1 malý sýr lučina nebo sýr podobného typu
  • 2 hrsti bylinek (medvědí česnek, kopřivy, bršlice kozí noha, řeřicha, orsej jarní atd.)
  • sůl a pepř
  • 3 okurky a 5 ředkviček (není nutné)
  • na ozdobu můžete přidat jedlé květy (sedmikrásky, fialky, šeřík, rozrazil, pažitku apod.)

Postup přípravy najdete v tomto videu, inspirujte se 🙂

Upozornění:

vajíčková pomazánka s bylinkami a chlebemBylinky medvědí česnek i orsej jarní je nutné sbírat jen v době, kdy ještě nezačaly kvést. Jakmile mají květy, již je nesbíráme.

Bylinky klidně použijte dle svého vlastního výběru a podle toho, co právě v přírodě roste. Dá se jich použít opravdu hodně, toto je taková jarní varianta, ale záleží na Vás, které bylinky použijete.

 

Přeji Vám dobrou chuť a budu ráda, když napíšete, jak Vám vajíčková pomazánka s bylinkami chutnala.

Krásné dny Vám přeje

 

Petra

PS: Možná také přemýšlíte nad tím, kdy je nejvhodnější čas pro kterou bylinku a stává se Vám, že některou bylinku nestihnete nasbírat, protože Vám uteče její nejvhodnější čas a když si na ni vzpomenete, už neroste. Právě proto jsem sepsala Kalendář sběru bylinek a dávám Vám jej k dispozici zdarma, ať už vždy víte, kdy kterou část bylinky sbírat.

About The Author

Petra Harazímová

Mou vášní je předávat Vám jednoduché a osvědčené návody, jak se vyhnout chemickému koktejlu, který dnes obsahuje komerčně vyráběná kosmetika a místo doplňků stravy a různých preparátů využívat léčivou a blahodárnou sílu bylinek. Můj příběh si přečtěte zde >>

Napište komentář

* Povinné údaje