Milujeme bylinky ...

Blog pro začátečníky (a středně pokročilé), kteří chtějí začít využívat léčivou a voňavou sílu bylinek ve své stravě, vyrábět si zdravou kosmetiku a milovat bylinky, stejně jako já.

Moje kontaktní údaje:

Petra Harazímová

IČO: 69202745

petra.harazimova@seznam.cz

Loučná nad Desnou 100, 788 11

FACEBOOK Milujeme bylinky

Podnikatel zapsán na ŽÚ v Šumperku.

VIDEA Milujeme bylinky. TV

Podnikatel zapsán na Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Něco málo o mně

 • Miluji bylinky,

  ctím naši přírodu a uznávám její moudrost a její úžasné dary.

  Zjistila jsem, že člověk ani v dnešním rychlém a vyspělém světě nemusí být obětí kosmetického, farmaceutického ani potravinářského průmyslu.

  IMG_2250 (1)

  Mojí vášní je inspirovat ostatní, aby přestali na svoji kůži nanášet chemické koktejly, které nám servíruje komerčně vyráběná kosmetika.

  Aby přestali využívat nesmyslné potravinové doplňky a preparáty, ale naopak znovuobjevili důvěru v naši přírodu a vše, co nám zdarma a v hojnosti poskytuje. Já i moje rodina si vystačíme s tím, co roste kolem nás.

  Čerpám z moudrosti naší přírody a užívám si každou chvíli svého života.

  Vždycky to tak ale nebylo… Před pár lety by asi jen málokdo z těch, kteří mě znali, tipoval, že se budu někdy v budoucnu věnovat bylinkám.

  Byla jsem úspěšná manažerka, která neměla na něco takového, jako jsou bylinky či příroda, vůbec čas. Jako svoji prioritu jsem měla práci, úspěch a peníze.

  Žila jsem ve městě, nakupovala jsem v supermarketech, jedla v restauracích a na přírodu jsem úplně zapomněla.

  Podlehla jsem loby kosmetického i potravinového průmyslu. Kupovala jsem si “kvalitní kosmetiku”, ale moje kůže byla neustále vysušená a olupující se.

  Moje ruce každou zimu totálně popraskaly a já na nich měla velké, špatně se hojící puchýře.

  foto Petra Harazímová

   

   

  Kupovala jsem potraviny výhradně v supermarketech, užívala spoustu drahých potravinových doplňků, ale pořád jsem se cítila unavená a nesvá. A také jsem neustále tloustla.

  Mnoho let jsem užívala antikoncepci a myslela si, jak dobré to je pro moje tělo a jak úžasná vymoženost je to pro ženy v dnešní době.

  Honila jsem se za úspěchem, výsledky, ale velkou část peněz jsem utrácela za to, co jsem vlastně ani moc nepotřebovala.

  Žila jsem v umělém světě, jedla umělé jídlo a na svoji kůži dávala výrobky z ropy, plné parabenů, fosfátů a dalších umělých přísad, ale nic z toho jsem si neuvědomovala.

  Nevěděla jsem, jak moc škodím sama sobě a následně i svým dětem.

  Jako úspěšná manažerka jsem vydělávala dost peněz a tak jsem si ráda zašla do restaurace, koupila si něco nového na sebe a v prvním těhotenství jsem si kupovala také drahé doplňky stravy, aby mému dítěti nic nechybělo.

  Měla jsem pocit, že všechno v našem světě funguje dobře.

  Dělám, co mě baví. Mám partnera, vydělávám dost peněz, žiji celkem spokojený život.

  Šok přišel ve chvíli, kdy se narodila moje první dcera a hned druhý den po porodu mi paní doktorka řekla, že Karolínka je vážně nemocná, musí mi ji odebrat a napojit na přístroje a začít ji okamžitě léčit antibiotiky!

  Nezmohla jsem se na nic, jen na pláč. Šílené obavy o své vlastní právě narozené dítě, to je to, co bych nepřála skutečně nikomu.

  Jen jsem ji co nejčastěji navštěvovala, mazlila, kojila a prosila o pomoc. Nevím koho, vzývala jsem Boha, anděly, matku Zemi, prosila a děkovala.

  Bylo to to nejbolestivější období mého života. Vše dopadlo dobře, Karolínka byla zachráněna, ale onemocněla jsem z toho já. Antibiotika, léčba, vyrovnávání se se stresem. Od té doby se pro mě všechno v životě změnilo. 776

   

  Začala jsem se mnohem intenzivněji zajímat o náš svět. O to, co jíme, pijeme, plácáme na naši kůži atd. Pochopila jsem, že dělám něco (skoro všechno) špatně.

  A začala jsem svůj život úplně měnit. Své děti jsem od té chvíle začala léčit výhradně pomocí přírody – bylinkami, homeopatiky a emočním uklidněním.

  Za ty roky jsem toho tolik pochopila, tolik se toho naučila.

  Řekla bych, že jsem úplně prozřela.

  Nikdo, kdo mě před těmi lety znal, by asi neřekl, že ze mě bude bába bylinkářka. Že budu chodit po loukách a sbírat bylinky, že budu kopat záhonky a pěstovat bylinky, sušit je, vařit sirupy, marmelády, krémy, mýdla… 2015-08-19-2931

  Začala jsem se mnohem intenzivněji zajímat o náš svět. O to, co jíme, pijeme, plácáme na naši kůži atd. Pochopila jsem, že dělám něco (skoro všechno) špatně.

  A začala jsem svůj život úplně měnit. Své děti jsem od té chvíle začala léčit výhradně pomocí přírody – bylinkami, homeopatiky a emočním uklidněním.

  Za ty roky jsem toho tolik pochopila, tolik se toho naučila.

  Řekla bych, že jsem úplně prozřela.

  Nikdo, kdo mě před těmi lety znal, by asi neřekl, že ze mě bude bába bylinkářka. Že budu chodit po loukách a sbírat bylinky, že budu kopat záhonky a pěstovat bylinky, sušit je, vařit sirupy, marmelády, krémy, mýdla…

  Ale stalo se tak a já jsem v tom velmi šťastná, je ze mě někdo úplně jiný, než jsem byla dříve.

  A ten někdo je teď právě doma, našla jsem se.

  I když jsem se na pár let ztratila, z naší krásné panenské jesenické přírody odešla do města a podlehla lidskému mámení, opět jsem se našla, jsem zpět, jsem doma, jsem sama u sebe a je mi v tom neuvěřitelně krásně.

  Zásadním zlomem v mém životě bylo hned několik situací:

  125

  Narození a následná nemoc Karolínky, šílený strach, panika, obavy, uvědomění si mého materialismu a tlaku na výkon a na to, aby vše bylo po mém.

  Obrovská láska vůči mým dětem, touha, aby nemusely být nemocné, aby do těla nepřijímaly chemii, uměle vyrobené látky, ale aby mohly žít v souladu s přírodou.

  Posledním impulzem k rozhodnutí jít touto cestou a předávat ji lidem, bylo úmrtí mého milovaného dědečka, který zemřel na rakovinu.

  Pro mě obrovská a bolestivá ztráta, kterou chci, aby zažilo co nejméně lidí.

  Právě proto, aby lidé nemuseli projít tak dlouhou cestu poznání jako já, jsem se rozhodla založit tento blog.

  Chci na něm s láskou ukázat lidem, že nemusí brát drahé léky, používat chemii, kupovat si předraženou kosmetiku ani levné náhražky čehokoli.

  Ukázat, že jsme si schopni vyrobit vše sami doma, v klidu a s láskou.

  Být inspirací pro ženy, aby i ony opět vzaly do svých rukou péči o rodinu a s láskou připravovaly kvalitní a zdravé jídlo a nápoje a vyráběly si doma vše, co vyrobit jde, protože naše příroda nám dává úplně všechno, co pro náš život potřebujeme.

  Proto píšu články, e-booky, točím videa a ukazuji lidem, kudy se můžou vydat, pokud budou chtít žít svůj život v souladu sami se sebou a s naší přírodou…

 • Předám Vám osvědčené recepty na nápoje a pokrmy s bylinkami či jedlými květy

  Bylinky ráda využívám ve své kuchyni. Vařím s nimi, zavařuji, suším, vyrábím sirupy, marmelády, různé lektvary apod. V dnešní době si člověk může koupit cokoli.

  Ale když si to uděláte sami doma, víte, co jíte a pijete, vše je zdravější, voňavější a navíc si užijete chvíle, kdy vyrábíte něco pro sebe, rodinu či přátele.

 • Doslova jsem propadla výrobě domácí bylinkové kosmetiky

  Nejsem zrovna z těch žen, které se každé ráno hodinu malují před tím, než vyjdou na ulici. Nejsem ani příznivkyní kosmetiky či kosmetických značek.

  Mnohem více mě baví trávit svůj čas výrobou vlastních mastiček, olejíčků, balzámků, mýdel apod. Totálně jsem propadla možnosti vyrobit si doma zdravou a voňavou kosmetiku a předám Vám ráda návody, které jsem vyzkoušela a oblíbila si já, moje rodina a přátelé.

Na tomto blogu najdete dobré rady, jednoduché návody, osvědčené recepty na témata:

Co o mně říkají mé klientky a příznivkyně tohoto blogu

Doslova zbožňuji chvíle, kdy s Petrou můžeme nadnést téma bylinek a probrat, co nové jsme s bylinek uvařily, co právě sušíme atd. Petra má vždy skvělé nápady a její recepty jsou stoprocentní. Vyzkoušejte, budete potom vařit dál a dál a nebo vyrábět kosmetiku, která doslova provoní celý Váš byt či dům.

Jana H.

Mám práci ve které bych měla dobře vypadat, být upravená, namalovaná atd. Tím, jak jsem hodně používala kosmetiku, jsem si pleť úplně zničila, přestože jsem využívala drahou a "kvalitní" kosmetiku. Začala jsem trpět na ekzémy, vysušenou pleť a měla jsem skvrny na kůži. Petra mi jednou darovala krém na obličej, po kterém moje pleť byla hydratovaná, vypadala zdravěji. Od té doby je mým výhradním dodavatelem mé kosmetiky a já i moje tělo jsme nadšené.

Monika L.